Motopompa M00 „Leopolia” z 1943 r. wykonana w Fabryce Silników A. Steinhagen i H. Stransky w Warszawie, podarowana do muzeum przez OSP w Siennicy, pow. Mińsk Mazowiecki.

               Fabryka została utworzona w 1931 r. jako Fabryka Pomocnicza dla Przemysłu Lotniczego i Samochodowego sp. z o. o. w Warszawie. Od 1936 r. posiadała nowocześnie wyposażone hale na Woli przy ul. Zagłoby 9. Była to pierwsza w Polsce wytwórnia silników spalinowych dwusuwowych. Fabryka produkowała silniki różnego zastosowania, w tym do samochodów osobowych,  samolotów, łodzi, wózków transportowych i motocykli. Od 1933 r. fabryka produkowała silniki do motopomp pożarniczych. Produkowano również autopompy montowane na samochodach pożarniczych marki Polski Fiat. W 1940 r. płk. poż. Jerzy Lgocki, Kierownik Techniczny Pożarnictwa na teren Generalnego Gubernatorstwa, wystarał się o zapewnienie surowców do produkcji motopomp.

Motopompa została opracowana przez inż. Fryderyka Blümke, głównego konstruktora motopomp przed 1939 r. w Unii Strażackiej we Lwowie. W latach 1942-1944 dostarczono polskim strażom w Generalnym Gubernatorstwie około 300 tych motopomp.

Zbigniew Todorski